Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]
  • Liczba domów i ośrodków kultury w bazie programu Dom Kultury+Liczba domów i ośrodków kultury w bazie programu Dom Kultury+
  • Liczba domów kultury należących do sieci domów kultury w Polsce zainicjowanej przez NCKLiczba domów kultury należących do sieci domów kultury w Polsce zainicjowanej przez NCK
This will be shown to users with no Flash or Javascript.

DomKultury+ Aktualności

autor: Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie 31.07.2013
Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne – Gogolin

Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne – Gogolin

Prezentujemy następny dom kultury z 50 biorących udział w programie Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013. Tegoroczna edycja zakłada dwuetapową realizację zadania. Większość beneficjentów pierwszą część zadania zakończy 4 sierpnia.

Poniżej przedstawiamy relację i własne spostrzeżenia Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

 

W projekcie wzięły udział młode osoby z terenu gminy Gogolin. Do tej pory najtrudniej było nam dotrzeć do tej właśnie grupy naszej lokalnej społeczności, tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem współpracy jaką udało nam się nawiązać z młodzieżą, jak i wypowiedzi młodych ludzi, którzy na łamach gazety lokalnej wyrażali swoje zaangażowanie w realizację projektu. Młodzież chętnie uczestniczyła w spotkaniach projektu i przedstawiała nam swoje pomysły, które niejednokrotnie nas zaskoczyły. Cieszymy się, że sposób realizacji projektu nie polegał jedynie na zgłoszeniu listy życzeń i potrzeb młodzieży, lecz również na wspólnej dyskusji - na co warto przeznaczyć środki i jakie inicjatywy "trafią" do najliczniejszej grupy młodych ludzi. Dzięki tym spotkaniom młodzież mogła bliżej poznać punkt widzenia i możliwości GOK w Gogolinie. Przeprowadzona podczas spotkań kreatywna burza mózgów i wstępne głosowanie na najważniejsze inicjatywy umożliwiły uczestnikom wyrażanie własnych opinii i pomysłów oraz uwrażliwiły ich na opinie rówieśników.
W efekcie pierwszego etapu projektu wybrane zostały następujące inicjatywy młodzieży:
 

1. Otwarty Gminny Turniej w grę Play Station 3 "Fifa 14"
Młode osoby z terenu gminy ramach wolontariatu przeprowadzą otwarty gminny turniej w grę Play Station 3. Odbiorcami projektu będą dzieci i młodzież z terenu gminy, a nagrodą wyjazd na ogólnopolski turniej w grę Play Station 3 „Fifa 14”.
2. Kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży
Kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy, prowadzony przez profesjonalną szkołę tańca. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu, na zakończenie tej inicjatywy planujemy zorganizować „Ustanowienie rekordu w tańcu towarzyskim przy pomniku Karolinki i Karliczka w Gogolinie”.
3. Warsztaty tańca nowoczesnego w stylu Hip Hop i Jazz
Warsztaty tańca nowoczesnego hip hop i jazz, prowadzone przez wykwalifikowane instruktorki tańca, skierowane do dzieci i młodzieży z terenu gminy Gogolin. Warsztaty odbywać się będą 2 razy w tygodniu w Gminnym Centrum Kultury im. Jerzego Lipki w Gogolinie. Podsumowaniem inicjatywy będzie pokaz tańca skierowany do społeczności lokalnej.
4. Warsztaty bębniarskie
Warsztaty bębniarskie w rytmach afrykańskich dla grup: początkującej i zaawansowanej, przeprowadzone przez muzyczno – taneczną grupę Ethno Drums. Elementem podsumowującym warsztaty będzie wspólny koncert dla społeczności lokalnej.
 

http://www.gok-gogolin.pl/

przejdź do góry strony

Komentarze

dodaj komentarz

Ta strona nie została jeszcze skomentowana.
Bądź pierwszym który doda swój komentarz.

dodaj komentarz
*
*
token

* pola wymagane

Logowanie


Loguj

Kalendarium

Wybierz datę:

Baza domów kultury

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsletter Dom Kultury+? Dodaj swój e-mail do listy!

kanał RSS